Nový normál: 80 % z nás uvádí, že se každý měsíc cítí unavení

Máte pocit, že neustále utíkáte naprázdno?

Pokud ano, nejste sami. unava je běžnou stížností dospělých v moderním světě a více než 80 % z nás ji hlásí v kterémkoli daném měsíci.

Únava je ve své podstatě důsledkem nerovnováhy mezi fyzickým a psychickým stresem. Chcete-li to zvládnout a překonat, existuje několik jednoduchých kroků, které můžete podniknout.

1. Udělejte si pořádek.

Pokud jde o zvládání únavy, jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat, je udělat si pořádek. Ujistěte se, že váš domov, kancelář a další místa, kde trávíte čas, jsou v pořádku. To může pomoci snížit stres a odstranit mentální vyčerpání při hledání věcí.

2. Rozhýbejte se.

Cvičení je jedním z nejlepších způsobů, jak bojovat proti únavě. Nejen, že pomáhá zlepšit vaše fyzické zdraví, ale může také pomoci zvýšit vaši energetickou hladinu. Zaměřte se na alespoň 30 minut fyzické aktivity, třikrát až čtyřikrát týdně.

3. Jezte správně.

Je důležité jíst zdravou, vyváženou stravu. Dbejte na to, abyste do svých jídel zahrnuli dostatek ovoce a zeleniny, celozrnné výrobky a libové bílkoviny. Kofein a cukr vám dokážou rychle dodat energii, ale také se díky nim můžete později cítit unavenější.

4. Dopřejte si dostatečný odpočinek.

Ujistěte se, že máte dostatek spánku každou noc. Zaměřte se na sedm až devět hodin spánku a vyhněte se práci pozdě, sledování nebo hraní videoher nebo používání mobilního telefonu alespoň hodinu před spaním.

5. Dělejte si přestávky.

Vyhoření je skutečné a je nezbytné dělat si přestávky, aby váš mozek a tělo měly šanci načerpat energii. Trávit čas s přáteli nebo rodinou nebo dělat něco jiného, ​​co vás baví.

Únava je běžný problém, ale se správnými kroky nemusí být trvalou součástí vašeho života. Ujistěte se, že máte pořádek, cvičte, jezte správně a dopřejte si dostatek odpočinku. Nezapomínejte na pravidelné přestávky, abyste si dali příležitost dobít energii.

Dernières nouvelles mise-zdravi.cz.